User Registration

or Скасувати
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація лікарів-пародонтологів України»
  • 1

V СТОМАТОЛОГІЧНИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС «КЛІНІЧНА ПАРОДОНТОЛОГІЯ - ПОГЛЯД В МАЙБУТНЄ»

V СТОМАТОЛОГІЧНИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС

«КЛІНІЧНА ПАРОДОНТОЛОГІЯ - ПОГЛЯД В МАЙБУТНЄ»

     11-12 квітня 2013 року в приміщенні Міського будинку вчителя (м. Київ) проходив V стоматологічний міжнародний конгрес «Клінічна пародонтологія – погляд в майбутнє». Цей захід був організований НМАПО імені П.Л. Шупика і ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів України». Слід наголосити, що конгрес вперше проходив під патронатом Європейської федерації пародонтологів (EFP). Програма конгресу за 2 місяці до його проведення була розміщена на міжнародному сайті EFP.
     Вагомою подією для ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів України» і стоматологічної громадськості було те, що 15 березня 2013р. на засіданні асамблеї EFP (м. Ієрусалим), Асоціація була прийнята до Європейської федерації пародонтологів (EFP). Слід підкреслити, що серед країн СНД у теперішній час до EFP інтегровані тільки Литва і Україна.
     До програми конгресу були залучені спеціалісти світового рівня в галузі пародонтології. Це професори із Європи: рrof. Pierre C. Baehni (Швейцарія), рrof. Korkud Demirel (Туреччина), рrof. Giedre Matuliene (Швейцарія), рrof. Jolanta Pytko-Polończyk (Польща), ass. рrof. Darko Bozić (Хорватія), а також професори з Росії: проф. Л.Ю. Орехова, проф. О.І. Грудянов, проф. О.В. Щіпський та республіки Білорусь - проф. Н.О. Юдіна.
     Крім того у роботі конгресу прийняли участь відомі українські професори: Білоклицька Г.Ф. (Київ), Борисенко А.В. (Київ), Дєньга О.В. (Одеса), проф. Мазур І.П. (Київ), проф. Політун А.М. (Київ), проф. Чумакова Ю.Г. (Одеса).
     В якості почесного гостя конгресу вперше відвідала Україну президент EFP – професор Michel Reners (Бельгія).
     В урочистому відкритті конгресу взяли участь проректор з міжнародних відносин НМАПО імені П.Л. Шупика – проф. А.Л. Косаковський, директор СПНЦ НМАПО імені П.Л. Шупика - проф. Г.Ф.Білоклицька, директор ІС НМАПО імені П.Л. Шупика – проф. О.В.Павленко, директор Інституту стоматології НАМН України – член-кор. НАМН України, проф. К.М.Косенко.
     Основна мета конгресу – створення науково обґрунтованої міждисциплінарної платформи для конструктивного діалогу стоматологів всіх спеціальностей в рамках проблеми клінічної пародонтології.
Конгрес викликав значний інтерес серед лікарів-стоматологів. В його роботі прийняли участь біля 400 фахівців. Серед них викладачі ВУЗів (професора, доценти, асистенти), лікарі стоматологічних лікувальних закладів, а також багато молоді: лікарі-інтерни, аспіранти, клінічні ординатори і студенти. Всі учасники отримали матеріали конгресу і іменний сертифікат.
     У другий день конгресу його організаторами був проведений «Круглий стіл», в роботі якого прийняли участь всі іноземні і вітчизняні лектори, а також президент EFP – професор Michel Reners і президент ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів України» - проф. Білоклицька Г.Ф., керівники 12 регіональних відділень ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів України». На робочому засіданні була обговорена низка питань, основні з яких пов'язані з введенням самостійної стоматологічної спеціальності «пародонтологія» в ряді Європейських країн і забезпечення такої можливості в Україні, а також питання організації безперервної післядипломної освіти в Європі та Росії, необхідності модернізації протоколів лікування хворих із захворюваннями тканин пародонта тощо.

Відгуки про Конгрес

     Проведений у Києві Міжнародний Конгрес «Клінічна пародонтологія» у квітні цього року набув особливо урочистого звучання з двох причин. По-перше, Українська Асоціація провела 5-й, а, отже, у певному сенсі Ювілейний форум пародонтологів. Традиційно якісна і тонко продумана програма чітко відображала його неординарність як по яскравій і різноманітній тематиці, так і за складом доповідачів.
     Друга ж подія, яка вдало супроводжувала цю яскраву подію, полягала в тому, що напередодні славна когорта українських фахівців стала визнана повноправним членом Європейських пародонтологів! Блискуче дітище знаменитого професора Данилевського Миколи Федоровича гідно вступило в якості повноправного учасника Європейської спільноти!
     Ця подія - найяскравіше підтвердження спадкоємності наукової школи, яка має послідовників, гідних святого для всіх стоматологів не тільки України, а й усіх фахівців нехай колишнього, але дуже дорогого багатьом Радянського Союзу, імені Миколи Федоровича. І в цьому зв'язку - наші найщиріші вітання!
     Присутність знаменитих пародонтологів Європи на цьому Конгресі - яскраве тому підтвердження.
      Організація Конгресу, найтоншим чином продумана і реалізована Президентом Асоціації професором Білоклицькою Галиною Федорівною з її чарівними однодумцями і однодумницями - від його відкриття і до останнього моменту заслуговує найвищої похвали. Це було просто - АХ!
     І це стосувалося всіх сторін Конгресу. Організатори його сяяли не тільки в науковому та організаторський напрямках, але зуміли буквально потрясти всіх гостей привітністю і традиційною українською!
     Велике всім спасибі за все!
    І в добре плавання вашій Асоціації - тепер вже на Європейському (впевнені, що скоро це переросте і в міжнародний) рівні!
Президент Асоціації пародонтологов Росії А. І. Грудянов (Москва)
Віце-президент - Л.Ю. Орєхова (Санкт-Петербург)

 

    Цьогорічна весна принесла лікарям-пародонтологам нашої країни надзвичайно приємний, вражаючий подарунок: Асоціація лікарів-пародонтологів України стала членом Європейської Федерації пародонтологів (EFP). І тому, делегація Львівського осередку лікарів-пародонтологів готувалася до участі у V-му стоматологічному міжнародному конгресі «Клінічна стоматологія – погляд в майбутнє», що відбувся 11-12 квітня 2013 року в м. Києві з особливим піднесенням. Абсолютно реально усвідомлюю, що для досягнення цієї мети левова доля роботи лягла на тендітні плечі Президента Асоціації лікарів-пародонтологів України, професора Білоклицьку Г.Ф. Адже саме завдяки її двохрічній титанічній праці, незламній вірі в досягнення своєї мети вдалося переконати Європу в тому, що і в нашій країні пародонтологія, хоч і молода наука, все ж демонструє досягнення, гідні бути представленими на Європейських та світових конгресах та конференціях (до речі, в Росії до сих пір немає Асоціації лікарів-пародонтологів, а про вступ до EFP вони можуть тільки мріяти).
     Їдучи до Києва пишалася в душі тим, що очолюю один з найчисленніших (другий після Київського) та активних осередків лікарів-пародонтологів і, що хоча б маленька крихта праці і нашого осередку допомогла осягнути поставленої мети – стати членом EFP. І ось цей день настав. Київ приймав не тільки відомих професорів EFP, але і її Президента – професора М. Ренерс, яка вперше прилетіла на Україну, щоб побачити на власні очі рівень проведення конгресу, ближче познайомитись з його учасниками, гостинними господарями та з Україною загалом.
     Щодо конгресу, як завжди змістовними і по-справжньому цікавими були виступи наших українських професорів: Білоклицької Г.Ф., Політун А.М., Чумакової Ю.Г., Мазур І.П., а також наших колег, що постійно підтримують нашу асоціацію з Російської Федерації: професорів Орєхової Л.Ю. та Щіпського О.В. (до речі, корінного львів'янина).
    В царині пародонтальної мікрохірургії особливо цікавими для практичних лікарів були виступи наших зарубіжних колег: професорів Darko Bozic (Хорватія) та Korkud Demirel (Туреччина). Вирішуючи надзвичайно актуальну для практичного стоматолога сучасну дилему: «імплантація або збереження зубів», професору D. Bozic вдалося безапеляційно переконати аудиторію, що нічого кращого, ніж власний зуб, ми не можемо запропонувати пацієнту, і закликати лікарів-стоматологів дати зубу шанс, боротися за кожен зуб до останнього, не розширюючи безпідставно показів до імплантації. В своїй презентації професор K. Demirel акцентував увагу на проблемі не лише функції, але й естетики в пародонтології, успішно продемонструвавши різні методики лікування рецесій. Глибоко інформативним та надзвичайно цікавим був і практичний курс професора K. Demirel щодо видовження коронкових частин зубів для досягнення функції та естетики. Це був дійсно «вищий пілотаж» пародонтальної мікрохірургії. Другу частину цього практичного курсу ми з нетерпінням очікуємо.
    Надзвичайно приємно відзначити атмосферу глибокої приязні, розуміння наших проблем, щире бажання іноземних колег до плідної співпраці. Оскільки захворювання пародонту не виявляють жодної тенденції до зменшення у майбутньому в цілому світі, саме ця проблема і об'єднує нас до тісних контактів та взаємодопомоги. А велич всякої професії саме в тому, що вона об'єднує людей, адже єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування.

Голова Львівського осередку лікарів-пародонтологів,
к.м.н., доцент,
лікар-пародонтолог стоматологічної клініки «Пародент» (Львів)
Дерейко Л.В.

 

     Вельмишановна Галина Федорівна!
     Для мене було високою честю отримати запрошення і виступити з доповіддю на V міжнародному конгресі «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє» 11-12 квітня в м. Києві.
Організація Вашого конгресу, представництво і статус учасників з різних країн, а також актуальність і наукова новизна представлених доповідей справили на мене велике враження. Це був вдалий вибір часу, тематики і складу учасників. Необхідно відзначити багатоаспектність і глибину представлених робіт, рівень і якість презентацій. Відкриті та інформативні обговорення по ключових темах пародонтології дозволили краще зрозуміти позиції світових лідерів з питань етіології, діагностики та лікування цієї складної патології. Міжнародний конгрес «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє» відрізнялася виключно високим рівнем дискусії. Такі заходи є прекрасною можливістю для обміну досвідом з колегами з різних міст і країн.
    Враження від конгресу виключно позитивні. Сподобалося все! Організація, доброзичлива і вільна обстановка, науковий рівень та культурна програма!
     Дякуємо за всю Вашу роботу, завдяки якій участь у конгресі було настільки приємним і корисним. Прийміть мої щирі вітання з таким вдалим заходом. Бажаю Вашій дружньому колективу однодумців подальших успіхів.
З вдячністю професор Н.А.Юдіна

 

    11-12 квітня делегація Кримського відділення Асоціації лікарів пародонтологів України взяла участь у роботі V міжнародного стоматологічного конгресу «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє». У складі делегації були молоді вчені, співробітники кафедри стоматології ФПО "КДМУ імені С. І.Георгієвського" (м.Сімферополь).
    Члени делегації високо оцінили рівень організаційної, інформаційної та наукової підготовки конгресу. Вчений світ пародонтології був представлений на конгресі на найвищому рівні - в Україну приїхали такі всесвітньо визнані пародонтологи, як президент Європейської федерації пародонтологов професор Мішель Ренерс, професор Pierre Baehni (Швейцарія), професор Giedre Matuliene (Швейцарія), професор Korkud Demirel (Туреччина), професор О.В. Щіпскій (РФ), професор Л.Ю. Орєхова, професор О.І. Грудянов (РФ), професор Н.А. Юдіна (Білорусь) та інші. Представники української школи пародонтології в числі професора Г.Ф. Білоклицької, професора В.Ф. Куцевляк, професора Т.А. Петрушанко, професора І.П. Мазур, професора А.В. Борисенко, професора Ю.Г. Чумакової та інших склали гідне партнерство найбільш видатним представникам світової пародонтології.
    Показовим і символічним був той факт, що таке представницьке зібрання вчених діячів вищої школи проходило в Київському будинку вчителя, в місці, присвяченому множенню знань та просвіті працівників наукової та педагогічної сфер.
    Члени Кримської делегації залишили найвищі відгуки щодо різнопланової і охоплюючої більшість актуальних і найбільш сучасних питань світової пародонтології наукової програми конгресу.
     Як член наукової журі конкурсу з оцінювання робіт молодих вчених-пародонтологів, хочу відзначити позитивну тенденцію залучення молодих кадрів у науку і зміцнення теоретичної та практичної бази української пародонтології. Представники стоматологічних кафедр ДУ "КДМУ імені С.І. Георгієвського" висловили побажання подальшого просування Асоціації лікарів-пародонтологів України на міжнародний рівень, інтеграції наукових вишукувань і лікарської практики з іноземними колегами, зміцнення підтримки молодих вчених-пародонтологів з боку держави.
Голова Кримського відділення АЛПУ, зав. кафедрою стоматології ФПО ДУ "КДМУ імені С.І. Георгієвського", д.мед.н., професор І.Г.Романенко.

 

 

Rate this item
(0 votes)
 logo2   

АЛПУ Кафедра терапевтичної стоматології, НМАПО імені П.Л. Шупика,

Україна, Київ 01004 Бульвар Шевченка, № 1

Телефон: 380-44-235 63 94

Факс: 380-44-235 63 94

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.