User Registration

or Скасувати
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація лікарів-пародонтологів України»
  • 1

 Відгуки про V міжнародний стоматологічний конгрес «Клінічна стоматологія – погляд в майбутнє»

11-12 квітня 2013, Київ


    Проведений у Києві Міжнародний Конгрес «Клінічна пародонтологія» у квітні цього року набув особливо урочистого звучання з двох причин. По-перше, Українська Асоціація провела 5-й, а, отже, у певному сенсі Ювілейний форум пародонтологів. Традиційно якісна і тонко продумана програма чітко відображала його неординарність як по яскравій і різноманітній тематиці, так і за складом доповідачів.
    Друга ж подія, яка вдало супроводжувала цю яскраву подію, полягала в тому, що напередодні славна когорта українських фахівців стала визнана повноправним членом Європейських пародонтологів! Блискуче дітище знаменитого професора Данилевського Миколи Федоровича   гідно вступило в якості повноправного учасника Європейської спільноти!
    Ця подія - найяскравіше підтвердження спадкоємності наукової школи, яка має послідовників, гідних святого для всіх стоматологів не тільки України, а й усіх фахівців нехай колишнього, але дуже дорогого багатьом Радянського Союзу, імені Миколи Федоровича. І в цьому зв'язку - наші найщиріші вітання!
   Присутність знаменитих пародонтологів Європи на цьому Конгресі - яскраве тому підтвердження.
    Організація Конгресу, найтоншим чином продумана і реалізована Президентом Асоціації професором Білоклицькою Галиною Федорівною з її чарівними однодумцями і однодумницями - від його відкриття і до останнього моменту заслуговує найвищої похвали. Це було просто - АХ!
    І це стосувалося всіх сторін Конгресу. Організатори його сяяли не тільки в науковому та організаторський напрямках, але зуміли буквально потрясти всіх гостей привітністю і традиційною українською!
    Велике всім спасибі за все!
    І в добре плавання вашій Асоціації - тепер вже на Європейському (впевнені, що скоро це переросте і в міжнародний) рівні!
Президент Асоціації пародонтологов Росії А. І. Грудянов (Москва)
Віце-президент - Л.Ю. Орєхова (Санкт-Петербург)

 

    Цьогорічна весна принесла лікарям-пародонтологам нашої країни надзвичайно приємний, вражаючий подарунок: Асоціація лікарів-пародонтологів України стала членом Європейської Федерації пародонтологів (EFP). І тому, делегація Львівського осередку лікарів-пародонтологів готувалася до участі у V-му стоматологічному міжнародному конгресі «Клінічна стоматологія – погляд в майбутнє», що відбувся 11-12 квітня 2013 року в м. Києві з особливим піднесенням. Абсолютно реально усвідомлюю, що для досягнення цієї мети левова доля роботи лягла на тендітні плечі Президента Асоціації лікарів-пародонтологів України, професора Білоклицьку Г.Ф. Адже саме завдяки її двохрічній титанічній праці, незламній вірі в досягнення своєї мети вдалося переконати Європу в тому, що і в нашій країні пародонтологія, хоч і молода наука, все ж демонструє досягнення, гідні бути представленими на Європейських та світових конгресах та конференціях (до речі, в Росії до сих пір немає Асоціації лікарів-пародонтологів, а про вступ до EFP вони можуть тільки мріяти).
    Їдучи до Києва пишалася в душі тим, що очолюю один з найчисленніших (другий після Київського) та активних осередків лікарів-пародонтологів і, що хоча б маленька крихта праці і нашого осередку допомогла осягнути поставленої мети – стати членом EFP. І ось цей день настав. Київ приймав не тільки відомих професорів EFP, але і її Президента – професора М. Ренерс, яка вперше прилетіла на Україну, щоб побачити на власні очі рівень проведення конгресу, ближче познайомитись з його учасниками, гостинними господарями та з Україною загалом.
    Щодо конгресу, як завжди змістовними і по-справжньому цікавими були виступи наших українських професорів: Білоклицької Г.Ф., Політун А.М., Чумакової Ю.Г., Мазур І.П., а також наших колег, що постійно підтримують нашу асоціацію з Російської Федерації: професорів Орєхової Л.Ю. та Щіпського О.В. (до речі, корінного львів'янина).
    В царині пародонтальної мікрохірургії особливо цікавими для практичних лікарів були виступи наших зарубіжних колег: професорів Darko Bozic (Хорватія) та Korkud Demirel (Туреччина). Вирішуючи надзвичайно актуальну для практичного стоматолога сучасну дилему: «імплантація або збереження зубів», професору D. Bozic вдалося безапеляційно переконати аудиторію, що нічого кращого, ніж власний зуб, ми не можемо запропонувати пацієнту, і закликати лікарів-стоматологів дати зубу шанс, боротися за кожен зуб до останнього, не розширюючи безпідставно показів до імплантації. В своїй презентації професор K. Demirel акцентував увагу на проблемі не лише функції, але й естетики в пародонтології, успішно продемонструвавши різні методики лікування рецесій. Глибоко інформативним та надзвичайно цікавим був і практичний курс професора K. Demirel щодо видовження коронкових частин зубів для досягнення функції та естетики. Це був дійсно «вищий пілотаж» пародонтальної мікрохірургії. Другу частину цього практичного курсу ми з нетерпінням очікуємо.
    Надзвичайно приємно відзначити атмосферу глибокої приязні, розуміння наших проблем, щире бажання іноземних колег до плідної співпраці. Оскільки захворювання пародонту не виявляють жодної тенденції до зменшення у майбутньому в цілому світі, саме ця проблема і об'єднує нас до тісних контактів та взаємодопомоги. А велич всякої професії саме в тому, що вона об'єднує людей, адже єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування.
Голова Львівського осередку лікарів-пародонтологів,
к.м.н., доцент,
лікар-пародонтолог стоматологічної клініки «Пародент» (Львів)
Дерейко Л.В.

 

     Вельмишановна Галина Федорівна!
     Для мене було високою честю отримати запрошення і виступити з доповіддю на V міжнародному конгресі «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє» 11-12 квітня в м. Києві.
Організація Вашого конгресу, представництво і статус учасників з різних країн, а також актуальність і наукова новизна представлених доповідей справили на мене велике враження. Це був вдалий вибір часу, тематики і складу учасників. Необхідно відзначити багатоаспектність і глибину представлених робіт, рівень і якість презентацій. Відкриті та інформативні обговорення по ключових темах пародонтології дозволили краще зрозуміти позиції світових лідерів з питань етіології, діагностики та лікування цієї складної патології. Міжнародний конгрес «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє» відрізнялася виключно високим рівнем дискусії. Такі заходи є прекрасною можливістю для обміну досвідом з колегами з різних міст і країн.
     Враження від конгресу виключно позитивні. Сподобалося все! Організація, доброзичлива і вільна обстановка, науковий рівень та культурна програма!
    Дякуємо за всю Вашу роботу, завдяки якій участь у конгресі було настільки приємним і корисним. Прийміть мої щирі вітання з таким вдалим заходом. Бажаю Вашій дружньому колективу однодумців подальших успіхів.
З вдячністю професор Н.А.Юдіна

 

    11-12 квітня делегація Кримського відділення Асоціації лікарів пародонтологів України взяла участь у роботі V міжнародного стоматологічного конгресу «Клінічна пародонтологія - погляд у майбутнє». У складі делегації були молоді вчені, співробітники кафедри стоматології ФПО "КДМУ імені С. І.Георгієвського" (м.Сімферополь).
    Члени делегації високо оцінили рівень організаційної, інформаційної та наукової підготовки конгресу. Вчений світ пародонтології був представлений на конгресі на найвищому рівні - в Україну приїхали такі всесвітньо визнані пародонтологи, як президент Європейської федерації пародонтологов професор Мішель Ренерс, професор Pierre Baehni (Швейцарія), професор Giedre Matuliene (Швейцарія), професор Korkud Demirel (Туреччина), професор О.В. Щіпскій (РФ), професор Л.Ю. Орєхова, професор О.І. Грудянов (РФ), професор Н.А. Юдіна (Білорусь) та інші. Представники української школи пародонтології в числі професора Г.Ф. Білоклицької, професора В.Ф. Куцевляк, професора Т.А. Петрушанко, професора І.П. Мазур, професора А.В. Борисенко, професора Ю.Г. Чумакової та інших склали гідне партнерство найбільш видатним представникам світової пародонтології.
     Показовим і символічним був той факт, що таке представницьке зібрання вчених діячів вищої школи проходило в Київському будинку вчителя, в місці, присвяченому множенню знань та просвіті працівників наукової та педагогічної сфер.
  Члени Кримської делегації залишили найвищі відгуки щодо різнопланової і охоплюючої більшість актуальних і найбільш сучасних питань світової пародонтології наукової програми конгресу.
   Як член наукової журі конкурсу з оцінювання робіт молодих вчених-пародонтологів, хочу відзначити позитивну тенденцію залучення молодих кадрів у науку і зміцнення теоретичної та практичної бази української пародонтології. Представники стоматологічних кафедр ДУ "КДМУ імені С.І. Георгієвського" висловили побажання подальшого просування Асоціації лікарів-пародонтологів України на міжнародний рівень, інтеграції наукових вишукувань і лікарської практики з іноземними колегами, зміцнення підтримки молодих вчених-пародонтологів з боку держави.
Голова Кримського відділення АЛПУ, зав. кафедрою стоматології ФПО ДУ "КДМУ імені С.І. Георгієвського", д.мед.н., професор І.Г.Романенко.

 

Відгуки про III Міжнародну конференцію «Пародонтологія вчора, сьогодні і завтра», яка була проведена 
12-13 березня 2010 року в м. Києві

 

 

III Міжнародна науково-практична конференція «Пародонтологія вчора, сьогодні, завтра» надала можливість для ознайомлення, обміну досвідом, науковою інформацію, активної дискусії із найбільш актуальних питань сучасної пародонтології як із видатними вченими Західної Європи, так і провідними науковцями Росії, Білорусії, України. Відкриті майстер-класи, де була можливість ознайомитись із сучасними пародонтологічними технологіями, викликали значний інтерес усіх присутніх лікарів, вчених, викладачів медичних вузів.
Отримані нові знання, намічені перспективні плани в рамках проведеної конференції дозволять покращити рівень пародонтологічної допомоги в Україні, підвищити якість наукових розробок, підготовки майбутніх стоматологів та вдосконалення професійної майстерності практикуючих лікарів. Все це сприяє зростанню авторитета як Асоціації лікарів-пародонтологів України, так і практичних лікарів-стоматологів, вчених України у всьому світі.
Особлива подяка Президенту Асоціації лікарів-пародонтологів України, завідуючій кафедри терапевтичної стоматології ІС НМАПО імені П.Л.Шупика, Заслуженому діячу науки і техніки, доктору медичних наук, професору Білоклицькій Галині Федорівні, яка згуртувала в рамках проведеної конференції не тільки членів Асоціації лікарів-пародонтологів України, а й велику кількість практичних лікарів, науковців із всіх регіонів України, отримала активну підтримку у вирішенні спільних проблем пародонтології Української ендодонтичної асоціації, Асоціації імплантологів України.
Сподіваємось, що такі конференції, зустрічі будуть систематичними.

Професор Петрушанко Т.О.

 

ВІДГУК
Вінницького осередку асоціації лікарів-пародонтологів України про конференцію «Пародонтологія вчора, сьогодні і завтра», яка була проведена
12-13 березня 2010 року у м. Києві

На сьогоднішній день проблеми пародонтології займають чільне місце серед проблем терапевтичної стоматології. Тому створення Асоціації лікарів-пародонтологів України, метою якої є впровадження новітніх технологій в діагностиці та лікуванні захворювань пародонту, є своєчасним та необхідним, як практикуючим лікарям-пародонтологам, так і науковцям в цій сфері. Проведення цілого ряду науково-практичних конференцій з ініціативи АЛПУ та в першу чергу голови Асоціації проф. Білоклицької Г.Ф. дає можливість обмінюватись досвідом з провідними вітчизняними і світовими спеціалістами в цій галузі.
Вже втретє була проведена міжнародна конференція з актуальних питань пародонтології, в якій приймали участь найвідоміші фахівці-пародонтологи світу. Велику цікавість викликали доповіді проф. Joerg Meyle (Німеччина) та проф. Pierre C. Baehni (Швейцарія), присвячені етіології, патогенезу захворювань пародонту, а також сучасним підходам до лікування даної патології. Розширити знання у питаннях естетичної та функціональної реабілітації пародонтологічних пацієнтів дали можливість практично-спрямовані доповіді проф. Jean-Louis Giovannoli (Франція) та проф. Korkud Demirel (Туреччина). Доповіді викликали жваву дискусію серед учасників конференції. Надзвичайно велике значення мала можливість і безпосереднього спілкування з провідними світовими спеціалістами, оскільки це дає можливість обмінятись досвідом по цілому ряду дискусійних питань.
Доповіді провідних вітчизняних фахівців-пародонтологів, що були представлені 13 березня, також надали можливість учасникам конференції оволодіти новими знаннями та підвищити свій професійний рівень в галузі пародонтології, включаючи профілактику і лікування захворювань пародонту та реабілітацію пацієнтів. Був окреслений цілий ряд проблемних питань над якими продовжують працювати видатні науковці країни, що й визначає перспективу розвитку пародонтології у найближчому майбутньому.
Представники обласного осередку АЛПУ виказують впевненість, що проведення такого роду конференцій та симпозіумів створює передумови для встановлення нових професійних контактів та ознайомлення з провідними світовими технологіями. Інформація, якою оволоділи учасники конференції, знайде широке практичне втілення. Висловлюємо побажання щодо проведення подібних заходів і на майбутнє.

Завідувач кафедри
терапевтичної стоматології
д.м.н., проф. В.М. Кулигіна

 


III міжнародна конференція "Пародонтологія вчора, сьогодні, завтра", проведена 12-13 березня в м. Києві на базі НМАПО ім. П.Л.Шупика, викликала непересічну зацікавленість у лікарів-пародонтологів на теренах різних куточків України. Адже проблеми, висвітлені поважними закордонними гостями із Швейцарії, Німеччини, Туреччини, Росії та провідними спеціалістами України, не могли залишити байдужими ані молодих вчених-науковців, ані практикуючих лікарів, ані студентів.
Високий рівень організації конференції, який продемонстрували керівництво та члени оргкомітету, не залишили нікого осторонь, дозволили познайомити учасників із новинками спеціалізованої медичної літератури, новітніми препаратами та пройти сучасні майстер-класи. Логічна послідовність конференції та строга побудова виступів лекторів всього за 2 дні підняли цілий пласт пародонтології, як науки, від етіологічних чинників до сучасних методів комплексного лікування захворювань пародонта.
Неймовірна радушність господарів свята науки залишили в душі кожного гостя незабутні враження та бажання зустрітися знову. Адже, такі заходи дають можливість не тільки збагатити свій науковий та професійний досвід, поглибити свої клінічні знання, але й знайти, що найбільш цінне у нашому житті, справжніх друзів та однодумців, з якими хочеться надалі спілкуватись та зростати на професійній ниві.

Завідувач кафедри терапевтичної
стоматології ДВНЗ Івано-Франківський
національний медичний університет,
д.мед.н., професор Герелюк В.І.

 

Продуманная программа и согласованность докладов дали возможность представить целостную концепцию современного подхода к диагностике и лечению заболеваний тканей пародонта. Подкупала готовность докладчиков поделиться своим опытом и знаниями, открытость к общению. Радовала схожесть во взглядах с зарубежными коллегами.
Мероприятие, на наш взгляд, было полезным, как для начинающих, так и для опытных докторов.
Организаторам пришлось приложить немало усилий, чтобы сделать возможным участие в работе такого представительного форума доступным, что очень важно в современных экономических условиях.
Огромное спасибо. Надеемся на новые встречи.

Профессор Н.Г.БАРАННИК

 

 

 

 logo2   

АЛПУ Кафедра терапевтичної стоматології, НМАПО імені П.Л. Шупика,

Україна, Київ 01004 Бульвар Шевченка, № 1

Телефон: 380-44-235 63 94

Факс: 380-44-235 63 94

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.